Pisanie tego artykułu wywołało we mnie tyle samo rozbawienia co smutku, ponieważ jest to dokument zamieszczony na stronach policji w celu edukacji, a także prowadzenia zajęć programowych na temat narkotyków. Ponieważ moja wiedza na temat narkotyków skupia się głównie na marihuanie, to zweryfikuję informacje podane na ten właśnie temat.
Tutaj źródło do oryginalnego dokumentu policji „Narkotyki – Charakterystyka wybranych substancji” – Tak zaczyna się poradnik wydany przez Szkołę Policji w Katowicach.

 

„Konopie indyjskie to polski odpowiednik Cannabis Sativa – rośliny, z której produkowana jest marihuana, haszysz oraz olej haszyszowy”

 

No cóż, moja wiedza mi nie pomaga, ponieważ nie jestem w stanie zrozumieć co chciał przekazać autor. To, że konopie indyjskie są z polski czy to, że konopie siewne to marihuana?
Przywołując ostatnie wydarzenia wiadomo dlaczego policja zatrzymała 22-latka za posiadanie 19kg konopi siewnej. Czy mając takie materiały edukacyjne mogło to się skończyć inaczej?

 

„Wzmianki o konopiach indyjskich pojawiają się w dokumentach medycznych pochodzących nawet sprzed pięciu tysięcy lat, głównie z rejonów indyjskich, chińskich oraz asyryjskich. Należy pamiętać, że konopie służyły przede wszystkim jako materiał do produkcji sznurów okrętowych (gdyż praktycznie nie gniją w wodzie i są bardzo wytrzymałe). „

 

Pamiętajcie, że pomimo dokumentów medycznych na temat konopi indyjskich konopie służyły głównie jako materiał do produkcji sznurów okrętowych ( truestory ) Co ma piernik do wiatraka? Konopie indyjskie, z których robiono leki a konopie siewne, z których robiono liny to zupełnie inna bajka.

 

„Marihuana (termin pochodzenia meksykańskiego – marihuana oznacza gatunek tytoniu, który czasem mieszano z konopiami) to susz z młodych liści i kwitnących wierzchołków rośliny, który w postaci sproszkowanej lub zrolowanej jest przeznaczony do palenia w skrętach, fajkach lub fifkach.”

 

Według policji marihuana oznacza gatunek tytoniu, który czasem mieszano z konopiami. No proszę was…

 

” W porównaniu z innym kanabinolami marihuana ma dość słabe działanie, ponieważ zawartość w niej tetrahydokanabionolu (THC) wynosi od 1% do 15%”

 

 

Innymi kanabinolami? Kannabinoidy to substancje zawarte w marihuanie, z których tylko niektóre mają właściwości psychoaktywne a THC posiada ich najwięcej. Autor miał zapewne na myśli, że marihuana ma z reguły mniej THC niż haszysz czy olej z konopi, jednak sposób w jaki zostało to napisane powoduje, że jest to po prostu idiotyczne. To chyba taki relikt przeszłości i wymyślnego nazywania przetworów konopi kanabinolami.

 

„Haszysz to żywica konopi połączona z tzw. nośnikiem, np. klejem, woskiem, ziemią czy popiołem. Żywice rośliny zbiera się w sposób mechaniczny lub w wyniku obróbki chemicznej. „

 

No nie, po prostu ku*wa no nie. Z nośnikiem to autorzy powinni udać się do najbliższej biblioteki i korzystając z internetu nagrać sobie informacje dzięki którym na lekcji „pouczającej” młodzież o narkotykach sami nie zostaną przez nie pouczone…

 

Olej haszyszowy –
„Wytwarzany w trakcie destylacji zmielonych lub posiekanych liści konopi indyjskich, zawiera do 70% THC, wykorzystywany nie tylko jako środek do odurzania (nasącza się, nim papierosy), lecz również w przemyśle kosmetycznym. Ma postać bardzo gęstej, lepkiej cieczy, czarnej z zielonkawymi przebłyskami, nierozpuszczalnej w wodzie. Używa się go nasączając papieros, w którym należy zrobić kilka otworów, następnie smaruje się powierzchnię odrobiną oleju i okleja papieros nową bibułką dla uzyskania dobrego ciągu. „

 

 

Pozostawię to bez komentarza, chwila szukania w internecie i wiadomo skąd takie idiotyzmy mogły pojawić się w takim dokumencie. Autorzy zwyczajnie kopiowali teksty z różnych stron internetowych czasem częściowo modyfikując źródła co doprowadziło do przeinaczenia ich sensu, powodując kompletny bezsens. Wystarczyło, że przeanalizowałem kawałek dotyczący marihuany, żeby stwierdzić, że cały ten dokument nie ma najmniejszego sensu powodując więcej niedomówień i szkód niż by go nie było wcale.

Policjo, WSTYD!

 

Autor: Tomasz Mackiewicz

ŹRÓDŁO: CHWAST.NET

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content