Poniższą petycję (6.10.2012r.) złożyła delegacja Wolnych Konopi podczas ostatniego Marszu Wyzwolenia Konopi w Warszawie na ręce Komendanta Policji, Nadinspektora Mirosława Schosslera.

Warszawa, dnia 06.10.2012

Komendant Stołeczny Policji

Nadinspektor Mirosław Schossler

Szanowny Panie Komendancie!

My, jako aktywiści walczący o racjonalne prawo narkotykowe w naszym kraju, wielokrotnie mieliśmy okazje rozmawiać z policjantami na ten temat. Bardzo smuci fakt, iż większość z nich – mimo że często sympatyzuje z naszymi działaniami – ukrywa swoje zdanie na temat obowiązującego prawa, zasłaniając się tym, że to nie oni stanowią prawo, a tylko je wykonują.

Apelujemy zatem do Pana i całej Policji: Panowie Policjanci, odwagi! Macie takie samo prawo do wyrażania własnych opinii jak każdy inny obywatel. Prawo, które jest zapisane w Ustawie Zasadniczej! Tym ważniejsza jest Wasza postawa, gdyż to Wam przypada niechlubna rola bycia pierwszą linią frontu w trwającej od lat Wojny z Narkotykami. Policja winna być jedną ze stron w toczącej się właśnie debacie, tymczasem – na własne życzenie – odbiera sobie prawo głosu. Dopiero po przejściu na emeryturę ludzie tacy jak pan Leszek Antoni Wieczorek mają odwagę mówić o tym, co wielu policjantów dostrzega na co dzień.

Karne ściganie konsumentów narkotyków to droga donikąd, powodująca więcej złego niż dobrego, o czym napisano już niezliczoną ilość tekstów. Rzadko natomiast wspomina się o jeszcze jednym istotnym skutku ubocznym obowiązującego prawa, jakim jest utrata szacunku obywateli względem organów ścigania. 1,5 mln Polaków używających konopi indyjskich jest traktowanych w podobny sposób, co obywatele przez Służby Bezpieczeństwa w czasach PRL-u. Uliczne łapanki i bezpodstawne przeszukania wpływają na skrajnie negatywny odbiór Policji.

Apelujemy raz jeszcze, by zamiast na stronach internetowych chwalić się swoimi „sukcesami”, Policja na poważnie włączyła się w debatę na temat obowiązującego prawa narkotykowego. Prawa w swej naturze niesprawiedliwego, które samo wykreowało własną kategorię przestępczą – tzw. przestępstw bez ofiar, czyniąc kryminalistami ogromną grupę, skądinąd uczciwych obywateli, takich jak my.

Z poważaniem,

Inicjatywa Wolne Konopie

 

Jakub Gajewski
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować!   |    WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt.- underground. BTC: 18RjqnTAyJ4QH3ZZkEjbZEE5MzEoactZ2H ETH: 0xf3f7F9453ea5Ac7eAFdB113bd18e7D6275229d82  
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account

Skip to content