Stowarzyszenie Wolne Konopie organizuje flashmoba polegającego na paleniu „suszu roślinnego koloru zielonego” pod Sejmem ! Zapraszamy wszystkich chętnych aktywistów do wzięcia udziału w happeningu, można przyjść z własnym materiałem w dowolnej formie – joint, ciastko, wiadro, bongo itd. 🙂 Zaczynamy o godzinie 14:00, w piątek 17.lutego.

Wstępnie swój udział potwierdzili:

Kamil Sipowicz
Metrowy
dr Mateusz Klinowski
Janusz Palikot
Andrzej Rozenek (poseł RP)
Artur Dębski (poseł RP)
Tomasz Makowski (poseł RP)
Wojciech Penkalski (poseł RP)
Jerzy Urban wraz z małżonką
 

Pracujemy nad szerszym gronem VIPów – artystów, polityków, celebrytów. Mamy nadzieję, że uświadomią sobie, że nie wystarczy „delikatnie” popierać w wywiadach nasze postulaty regulacji konopi, bo to modne i rozsądne, ale trzeba zacząć działać aby coś się zmieniło w naszym kraju. Niech każda popierająca osoba do nas dołączy, może gdy rządzący zobaczą ilu nas jest to zaczną traktować temat poważniej.

Celem nr. 1  Nasza akcja ma na celu sprawdzenie w praktyce i na własnej skórze – przed mediami i w obecności posłów – jak działa nowy przepis art. 62a ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Tymbardziej, iż wiemy, że prokuratorzy nie stosują się do Nowelizacji z 9.12.2011r.
Z uwagi na to, że jesteśmy mamieni doniesieniami medialnymi i stanowiskiem Ministerstwa Sprawiedliwości, że użytkownicy konopi nie będą karani dzięki temu przepisowi (takie informacje ładnie wyglądają na papierze i dobrze brzmią PR’owo) sprawdzimy jak stołeczni policjanci i prokuratorzy STOSUJĄ tę nowelę. Oczywiste jest, że jeśli ogłaszamy na stronie www i na FaceBooku, że przychodzimy zapalić po jednym skręcie na głowę to nie mamy na celu handlu marihuaną – zobaczymy więc czy faktycznie nie wzbudzimy zainteresowania organów ścigania.

Celem nr. 2  Ma nim być „coming out” użytkowników marihuany. Siedząc wygodnie w ciepłym fotelu z jointem nie zmienimy prawa. Chcemy pokazać, że użytkownicy MJ to normalni ludzie – dziennikarze, architekci, animatorzy kultury, prawnicy, lekarze, pracownicy fizyczni i biurowi, przedsiębiorcy, menadżerowie itd. Nie czujemy się przestępcami i nie chcemy kupować dłużej od dilerów, rządzący chcą walczyć z dilerami ale zapominają o nas, użytkownikach. W tej obsesyjnej wojnie z narkotykami zapominają o zdrowym rozsądku.

Zacznijmy się ujawniać ! Jointy w dłoń i do boju !

Z samych doniesień medialnych w całej Polsce dowiadujemy się, że prokuratorzy nie korzystają z nowelizacji z 9 grudnia i każdą osobę, nawet z najmniejszą ilością narkotyku Policja zatrzymuje celem ukarania, bo mając przecież 0,2 grama nie można wykluczyć, że jest to diler…

Przykłady absurdalnego podejścia organów ścigania do obywateli po 9 grudnia:

Wiadomości WPR24

Express Ząbkowice

PS. Akcja jointowa jedynie dla osób pełnoletnich (+18)

 Film przedstawia bardzo podobną akcję Andrew Carolle’a. Aktywisty z USA w Hempshire 😉

Stowarzyszenie Wolne Konopie

Artykuły w mediach:

MMSZCZECIN

ANTYRADIO

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content