27 maja 2017 w Warszawie po raz kolejny odbył się Marsz Wyzwolenia Konopi.

Wydarzenie rozpoczęło się o 15 na Placu Konstytucji gdzie przez kilka godzin trwały przemówienia aktywistów oraz koncerty zaprzyjaźnionych z nami artystów. Pogoda była naprawdę idealna! Zagrali znani z działań i numerów prolegalizacyjnych Rastamaniek, Junior Stress, Hemp Gru, Metrowy, Liroy, Dudek P56, Pono, Hudy HZD, DJ HWR, DJ Gram, Szwed SWD, Krzaku, Xsiądz Maken, DJ OK tworząc fantastyczną atmosferę oraz porywając tłum.

Podczas Marszu można było zakupić liczne produkty konopne oraz gadżety Wolnych Konopi. Część dochodów przeznaczona jest na to, żebyśmy mogli organizować dla Was te wspaniałe eventy. Nasi sponsorzy postarali się, abyście mogli napić się napoju konopnego od La Planta oraz zjeść pyszne i zdrowe produkty konopne od firmy Dobre Konopie. Oprócz tego można było uzyskać materiały edukacyjne zarówno Stowarzyszenia WK, jak i współpracującej z nami od lat Studenckiej Inicjatywy Narkopolityki.

Marsz ruszył głównymi arteriami Warszawy po godzinie 17. Skierowaliśmy się w stronę siedziby PiS-u przy ul. Nowogrodzkiej. Impreza zgromadziła około 4 tysięcy osób. Przeszliśmy ulicą Marszałkowską oraz Alejami Jerozolimskimi wprost pod siedzibę PiS gdzie przynieśliśmy żwirek z konopi w darze dla kotka Prezesa.
Marsz przyciągał mnóstwo uwagi okolicznych mieszkańców. Liczne transparenty: „Uwolnić zatrzymanych”, „Prohibicja szkodzi bardziej niż marihuana”, czy wielokrotnie skandowane hasło „Sadzić, Palić, Zalegalizować!” informowały, w jakim celu maszerujemy. Przez całą drogę z lawet oraz Gandziobusa grała pozytywna muzyka i wszyscy uczestnicy świetnie się bawili.

Manifestacja przebiegła bardzo pokojowo i w atmosferze fantastycznej i pozytywnej energii. Niestety już na mecie Policja pokazała swoje pazury aresztując jedną osobę, która po interwencji aktywistów Wolnych Konopi opuściła radiowóz. Później dowiedzieliśmy się od Policjantów, że scysja nastąpiła z powodu niedoświadczenia Policji z dzielnicy Ochota w ochranianiu manifestacji.

Dziękujemy wszystkim za przybycie! Cieszymy się, że jesteście, i że razem z nami od lat nie odpuszczacie! Będziemy wyrażać naszą niezgodę wobec obecnej polityki narkotykowej tak długo, dopóki będziemy karani

Chcielibyśmy wszystkich również przeprosić za to, że podczas after party nie odbyły się wszystkie zapowiedziane koncerty. Mamy nadzieję, że w rozpoczynającym się sezonie wakacyjnym uda nam się zorganizować dla Was jakąś fajną imprezkę, która zrekompensuje Wam ten nieudany afterek.

Big Up dla Was wszystkich! Razem jesteśmy siłą, pamiętajcie! I do zobaczenia na kolejnym Marszu! ✌

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content