Nasz sposób odżywiania wpływa nie tylko na to jak się czujemy, determinuje także nasze zdrowie dziś oraz w przyszłości. Samo zdrowe odżywianie jednak nie wystarcza, jakość produktów spożywczych pozostawia wiele do życzenia, zaś nasze organizmy narażone na ciągłe niedobory zaczynaja chorować.

Z pomocą przychodzi superżywność – tak zwany super food, czyli jedzenie zawierające składniki pokarmowe o wyjątkowo wysokim stężeniu. Jego spożywanie staje się alternatywą dla suplementowania się tabletkami, wystarczy pamiętać o tym, żeby dodawać go do codziennych posiłków. Moim super foodem jest żywność konopna. Dlaczego akurat konopie?

 1. Bogactwo składników odżywczych w konopiach przewyższa niemal wszystkie inne rośliny dostępne na naszej Planecie. Nasiona z konopi zawierają 460% więcej nienasyconych kwasów tłuszczowych niż ryby.
 2. Olej z nasion konopi jest jednym z najcenniejszych olejów roślinnych. Jest bogaty w ważne kwasy tłuszczowe, szczególnie w alfa-linolenowy (Omega-3) oraz linolowy (Omega-6). Są one w najlepiej przyswajanej przez człowieka proporcji (3:1), dzięki czemu ludzki organizm wchłania je kilkakrotnie lepiej niż na przykład z oleju lnianego.
 3. Białko, które znajduje się w konopnym nasionku ma identyczny profil aminokwasowy jak białko mięsa czy jaj. 20 aminokwasów białkowych posiadają tylko konopie, gryka i quinoa, najwięcej jednak, bo aż 40% mają go konopie.
 4. Żywność konopna to kopalnia witamin: A, B1, B2, B3, B6, C, D, E, oraz bardzo żadko dostępna w żywności witamina K2. Dzięki wysokiej zawartości tłuszczu w nasionku witaminy przyswajają się o wiele lepiej.
 5. Konopie to także skarbnica mikroelementów, znajdziemy w nich: wapń, magnez, żelazo, cynk, selen, chrom, miedź, bor, a nawet jod.

Konopne produkty kulinarne powstają z gatunku Cannabis sativa. Jest on ubogi w kanabinoidy psychoaktywne (np. THC) dlatego spożywanie go nie powoduje efektu odurzenia. Powoduje natomiast wiele korzystnych zmian i procesów w naszym ciele:

 • działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie, pomaga chronić organizm przed stanami zapalnymi
 • pomaga zapobiegać nowotworom
 • wspiera układ krążenia, obniża ryzyko zawału serca, udaru, reguluje ciśnienie krwi
 • wspiera układ trawienny, przyśpiesza metabolizm,
 • oczyszcza krew z toksyn, utrzymuje odpowiedni poziom PH krwi
 • wzmacnia tkankę kostną
 • wzmacnia włosy, skórę, paznokcie
 • poprawia odporność
 • wpływa na poprawę samopoczucia

 

Projekt Konopie w Kuchni ma na celu promowanie użycia żywności z konopi siewnych w codziennej diecie

Jeśli chcesz pogłębiać swoją wiedzę w dziecinie odżywiania i stosowania żywności konopnej:

 • Kup książkę „Konopie w kuchni”
 • Przyjdź na spotkanie Konopie w kuchni
 • Masz pomysł na promowanie żywności konopnej? Jesteś producentem lub promujesz taką żywność? Skontaktuj się ze nami w sprawie współpracy: kontakt@smilingpoon.pl
1 komentarz
 1. Paweł 2 lata temu

  Cześć jestem chętny promować produkty nie umiem wysłać wiadomości dlatego pisze tu prosze o odpowiedź na czym by miało to polegać pozdrawiam.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować!        |        WolneKonopie.org © 2019  -  "Made on blunt." -  underground.