Na konferencji “Cannabis leczy. Przyszłość medycznej marihuany w Polsce” ogłoszone zostały dwa projekty, będące już w realizacji. Celem jest poszerzanie wiedzy i zrzeszanie oczekujących na dostępność leczenia cannabis pacjentów i lekarzy.

stoned

 Tłumaczenie książki

 

Jednym z projektów jest przetłumaczenie i wydanie książki lek. med. Davida Casaretta „Stoned. Argumenty lekarza za medyczną marihuaną”.

Wspieramy takie działania, bowiem stają się przyczynkiem do poszerzania wiedzy i świadomości społeczeństwa. A jak wiadomo, czego w książkach nie napisano, tego dla wielu osób nie ma.

Książka ma ukazać się we wrześniu! Czekamy razem z Wami i będziemy informować na bieżąco o postępach pracy.

 

Lista Oczekujących

Drugi projekt to stworzenie platformy internetowej, zrzeszającej lekarzy i pacjentów, chcących wykorzystywać cannabis do celów leczniczych. Im nas więcej walczy i czeka na tę możliwość, tym większą mamy siłę i nie sposób nas nie zauważać!

Pacjenci mają dosyć stresów związanych z chorobą, nie potrzeba im dodatkowych, związanych z łamaniem prawa – jeśli chcą się leczyć cannabis, jak mogą chorzy w innych krajach. Nie ma czasu czekać aż nasi posłowie sami wyrażą chęć wprowadzenia zmian, trzeba na nich te zmiany wymusić. Oto jedna z dróg, by pokazać ilu faktycznie jest oczekujących i ilu można pomóc. Ile osób może być niesłusznie postawionych przed sądem? Za uprawę grozi do 3 lat pozbawienia wolności, za przewożenie do kraju od 3 do 15 (!). Ilu nie doczeka się terapii cannabis, ilu można ulżyć w bólu, ilu wyleczyć?

Jakub Gajewski podczas ostatnio organizowanego w Sejmie wysłuchania obywatelskiego, podkreślił:

Mam telefony od pacjentów, którzy nie mają nic do stracenia. Oni się nie boją odsiadki. Oni chcą żyć”

Więcej na gazeta.pl

Lekarze w naszym kraju proponujący leczenie konopiami łamią prawo. Jednak misją lekarza jest ratowanie zdrowia i życia pacjentów wszelkimi dostępnymi sposobami. Deklaracja zainteresowania terapią to jeszcze nie łamanie prawa, to znak rozwoju zawodowego oraz otwartej na nową wiedzę głowy.

Dowiedz się więcej.
Doniesienia z wyborcza.pl
Lista Oczekujących

Lista Oczekujących

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Nie ma nas aktualnie przy komputerze, ale nie krępuj się, napisz do nas!

Wysyłanie
Sadzić, Palić, Zalegalizować!        |        WolneKonopie.org © 2018  -  "Made on blunt." -  underground.  
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account