Apelujemy do władz o jak najszybsze zalegalizowanie medycznej marihuany!

Zwracamy się do Polskich Władz (Rządu, Parlamentu i Prezydenta) o jak najszybsze wprowadzenie zmian prawnych, które pozwoliłyby w Polsce – tak jak w Kanadzie, Czechach, Izraelu, Holandii, Portugalii czy w 25 stanach USA – leczyć przy pomocy medycznej marihuany oraz wytwarzanych z niej produktów leczniczych. Prawo powinno też dopuszczać kontrolowaną przez państwo uprawę konopi na użytek terapii zapisanej przez lekarza, dzięki czemu lek będzie dostępny i stosunkowo tani. Konieczne jest też podjęcie specjalistycznej debaty na temat stosowania tych środków, prowadzenie badań, edukacja lekarzy i pacjentów.

Coraz więcej doniesień naukowych wskazuje, że medyczna marihuana i jej pochodne (oleje, maści, napary, wyciągi, tabletki) leczą i/lub przynoszą ulgę w wielu chorobach, a także w opiece paliatywnej, po chemioterapii, w chronicznym bólu. Potrafią też opóźnić postęp tak groźnych chorób jak Alzheimer czy Parkinsona. Terapia cannabisowa jest przy tym bezpieczna (nie są znane przypadki śmiertelnego przedawkowania), a jej skutki uboczne są niewielkie, np. w porównaniu z dopuszczonymi do użytku medycznego opioidami.

W tej sytuacji utrzymywanie prawnego zakazu stosowania konopi w medycynie jest postępowaniem nieracjonalnym i nieludzkim wobec chorych dzieci i osób dorosłych. Sprzyja też rozwojowi narkobiznesu, gdyż zdesperowani w szukaniu pomocy ludzie sięgają po środki dostępne na czarnym rynku.

Zakaz używania konopi w leczeniu stanowi naruszenie art. 68 Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej, który gwarantuje każdemu prawo do ochrony zdrowia.

Apelujemy też do władz o zaprzestanie ścigania osób, które nie mogąc doczekać się zmiany prawa podejmują leczenie medyczną marihuaną siebie i swoich bliskich zaopatrując się w lek na czarnym rynku bądź prowadząc własne, nielegalne uprawy, a także ludzi wspomagających takie leczenie (np. lekarzy).

 

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować!        |        WolneKonopie.org © 2020  -  Made on blunt. -  underground.  
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account